Ličio jonų (Li-Ion) baterijų ilgaamžiškumo paslaptys

Parašė John Doe 2017/05/28 0 Komentarai

 

Šiandieniniame mobiliame pasaulyje, baterijos gyvavimo trukmė yra labai vertingas dalykas. Todėl gerai yra tai, jog išmokti prailginti baterijos veikimą galima pakankamai greitai, tačiau šie būdai yra labai mažai žinomi, o tuo labiau naudojami. Jūsų patogumui išvardiname 5 būdus kaip  išsaugoti ličio jonų bateriją.

 

1. Bateriją laikyti kambario temperatūroje

 

Tai reiškia, kad baterijoms tinkamiausia temperatūra yra 20-25 laipsniai šilumos. Turbūt blogiausias dalykas, ką galite padaryti pilnai įkrautai baterijai, tai palikti ją dideliame karštyje. Taip kad, nepalikit savo telefono automobilyje karštą vasaros dieną, nes karštis yra vienas labiausiai pažeidžiančių baterijos veikimo trukmę faktorių.

 

     2. Geriau turėti didesnės talpos ličio jonų bateriją, negu turėti dar vieną papildomą

 

Baterijos turi tendenciją su laiku greičiau išsikraudinėti, nepaisant to ja naudojamasi dažnai ar tik kartais. Jeigu turite papildomą bateriją, kurią naudojate tik kartais, ji už Jūsų pastoviai naudojamą ilgiau netarnaus. O perkant būtinai pasidomėkite kaip senai pagaminta perkama baterija.

 

     3. Geriau leisti išsikrauti dalinai, negu pilnai

 

Skirtingai nuo NiCAD baterijų, ličio jonų baterijos neturi išsikrovimo atminties, todėl pilno iškrovimo ciklų jai nereikia. Tiesą sakant, bus naudingiau jeigu bateriją krausite, kai ji būna tik dalinai išsikrovusi. Tačiau yra viena išimtis: baterijų ekspertai pataria, kaskart po 30 dalinių įkrovimų, yra „sveika“ baterijai išsikrauti pilnai.

 

     4. Venkite pilno ličio jonų baterijos išsikrovimo

 

Jeigu ličio jonų baterija išsikrauna žemiau 2,5 voltų vienai celei, suveikia saugos grandinė, esanti baterijoje ir to pasekoje baterija tampa „mirusi“.  Baterija tampa nebenaudojama. Tokiu atveju, padėti galėtų tik baterijos analizatorius galintis įkrauti Jūsų bateriją.  Taip pat, dėl saugumo, nepatariama krauti keletą mėnesių nenaudotų ir visiškai išsikrovusių baterijų.

 

     5. Baterijos saugojimas

 

Esant reikalui ličio jonų baterijas galima saugoti ir ilgesnį laiką. Baterija turi būti iškrauta iki maždaug 40% ir patalpinta į vėsią vietą. Pavyzdžiui, jeigu turite nešiojamąjį kompiuterį ir esate įsigiję jam papildomą bateriją, ji niekada netarnaus Jums ilgiau, negu originali kompiuterio baterija, ypač jeigu laikysite ją visuomet pilnai įkrautą.

 

Ličio jonų baterijos yra žymiai pranašesnės už kitų tipų baterijas, todėl jeigu norite ir toliau jomis ilgai ir saugiau naudotis, tiesiog sekite patarimais ir Jūsų niekuomet neužklups netikėtumai.

Komentarai