Visa tiesa apie iPhone XS, iPhone XS Max ir iPhone XR

Parašė John Doe 2018/10/07 1 Komentarai

Apie jį daug kalbėta – vieni beprotiškai giria, kiti negailestingai peikia, bet apie jį vis tiek visi šneka. Juk net bloga reklama yra reklama, teisingai?

Iškilmingai naktį, iš rugsėjo 27d. į rugsėjo 28d., pagaliau ir Lietuvoje pradėta prekiauti naujausiu ir laukiamiausiu technologiniu „stebuklu“, o kaip ir patys gamintojai kasmet vadina „revoliucionariu“ – Apple iPhone XS ir iPhone XS Max. Na ir dar iPhone XR.

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjo mėnesį įvyksta naujųjų Apple įrenginių pristatymas, tačiau kuo toliau, tuo kompanija labiau nuvilia vartotojus. Ir ne todėl, kad gaminiai blogi, negražūs ar nepatogūs, o todėl, kad eilinį kartą yra pristatomas beveik tas pats telefonas, kiek kitu pavadinimu ir be abejo – brangesnis. Bet pradėkime nuo pradžių.
 

Pavadinimas

Šiemet naujasis Apple gaminys vadinasi iPhone XS – tai pirmasis telefonas nuo 2015m. su S raide pavadinime, paskutinieji modeliai buvo iPhone 6s ir iPhone 6s Plus – ir tarti šį pavadinimą reiktų „dešimt S“. Apple nepykite, bet mes manome, kad dauguma telefoną vistiek vadins „iks s“, nes taip yra tiesiog paprasčiau. Šiek tiek kitaip vadinsis didesnis iPhone XS modelis – iPhone XS Max, bei trečiasis pristatytas telefonas – iPhone XR.
 

Kas pasikeitė?

Ekranas

Ekranas pasikeitė. Šiek tiek. Jis tapo didesnis. Ne ant tiek didesnis, ant kiek visi tikėjosi (o juk sklido gandai, kad bus 100% nuo krašto iki krašto), bet progresas yra. Tik neaišku ant kiek jis bus naudingas, nes vis tiek viršuje esanti juosta priekinei kamerai, garsiakalbiui bei kitiems priedams puikiai matosi ir jos niekas nepaslepė. Bet Apple nebūtų marketingo genijai, jeigu pristatant telefoną nebūtų panaudoję tokios ekrano užsklandos, kuri paslėptų ekrano kraštus taip, kad nesimatytų, kad jis nėra 100% nuo krašto iki krašto. Bet faktas yra faktas – ekranas padidėjo. Deja, bet iš techninės pusės ekranas yra lygiai toks pats kaip ir iPhone X modelio: Super Retina 5.8 colių įstrižainės su tokia pačia rezoliucija –1125 x 2436 pikseliai, 19.5:9 ratio (458 ppi tankis).

Bet nenusiminkite! iPhone XR modelyje pristatytas naujas ekranas – vietoj Super Retina ekrano šis telefonas turi Liquid Retina. Tokį Liquid Retina ekraną susikūrė patys Apple, tik bėda tame, kad nieks net nežino kas tai per ekranas. O pasirodo, tai tiesiog LCD ekranas, tik su didesniu pikselių skaičiumi viename colyje. Deja, bet plikai akiai tai nebus matoma ir tokio ekrano naudojimas yra žingsnis atgal kompanijai, nes dabar beveik visuose telefonuose yra OLED (kokybiškesni ir geresni) ekranai. Taip, kaip pats telefono modelis neturi kažkokių, t.y. iš vis jokių, ypatingų ar naujų funkcijų, tai bent jau turės „kietą“ ekrano pavadinimą.
 

Dydis

Ir vėl telefono dydis toks, kad vargu ar tilps į kiekvieną kišenę – iPhone XS Max įstrižainė yra net 6,5 coliai (o tai yra net 16.51cm).
 

Naujiena – 2 SIM

Pagaliau! Pagaliau Apple sukūrė telefoną, į kurį galima įdėti net dvi SIM korteles! Tai iPhone XS Max. Tam jiems prireikė.... tik 18 metų. Pirmieji telefonai, turintys galimybę naudoti iškarto 2 SIM korteles viename įrenginyje atsirado dar 2000 metais. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau negu niekada.

Tačiau tai nėra vienintelė naujiena. Standartiškai beveik visuose telefonuose, jeigu yra naudojamos iš karto 2 SIM kortelės, jos į įrenginį yra dedamos viena šalia kitos (t.y. SIM kortelės laikiklyje yra 2 vietos šalia skirtingoms kortelėms arba dedamos į skirtingas telefono vietas). O Apple suprojektavo naują SIM kortelės skaitymo lizdą, kuris SIM korteles skaito iš abiejų pusių ir tokiu atveju yra sutaupoma vieta kitoms telefono dalims.
 

Atsparumas

Turbūt vienintelis geras ir naudingas dalykas, kuris pasikeitė - tai atsparumas vandeniui. Šių metų iPhone modeliai galės išbūti 30 min po vandeniu net 2 metrų gylyje, tuo tarpu iPhone X modelis tik 1 metro gylyje. Todėl jeigu mėgstate dažnai būti prie vandens, galėsite būti ramesni, nes ištraukus telefoną iš vandens ir jį gerai išdžiovinus, jis turėtų veikti be jokių sutrikimų. Taip pat Apple pasidalino bandymais, kaip tai buvo testuojama – tai anot gamintojo, drąsiai išmanųjį galėsite mirkyte ne tik vandenyje, bet ir arbatoje, vyne ar net aluje.

Bet yra vienas bet. Nors Apple ir giria, kad jų naujieji įrenginiai yra itin atsparūs vandeniui, bet garantijos sušlapusiems telefonams jie neteikia. Jeigu įmesite telefoną į vandenį, iškarto jį ištrauksite, išdžiovinsite, bet jeigu po to jis jums neveiks, deja, bet Apple jums niekuo nebepadės – garantija visais nelaimingais atvejais susijusiais su skysčiais neteikiama. Todėl išmaniajam sušlapus, beliks melstis, kad Apple nemelavo dėl atsparumo.

Baterija

Kad ir kaip neypatingai atrodytų naujieji iPhone modeliai, jų baterijos darbo laikas turėtų nudžiuginti telefonų savininkus. Atliktame bandyme yra lyginami 5 telefonai: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, Samsung Galaxy Note 9 ir OnePlus 6. Tikrinamas jų baterijos darbo laikas ir būtent naujieji Apple modeliai išsiveržia į priekį. Deja, bet pirmasis pralaimėjo praeitų metų iPhone X, jį sekė OnePlus 6, trečiasis pasidavė Galaxy Note 9 ir tik tada, iPhone XS. Triumfavo iPhone XS Max.

Lyginant šių telefonų baterijų taplas rezultatai turėjo būti visiškai kitokie. Garbingąją trečią vietą užėmęs Samsung Galaxy Note 9 turi didžiausios talpos 4000 mAh bateriją, todėl atsižvelgus į parametrus logiška būtų buvusi būtent šio modelio pergalė. Taip pat mažiausia tikimybė laimėti turėjo būtent laimėtojas iPhone XS Max su 3174 mAh talpa, bei didžiausią įstrižainę turinčiu ekranu – 6,5 colių. Didesnis ekranas, mažesnė talpa – pergale tikrai nekvepėjo. Mažiausios baterijos talpos savininkas iPhone XS (2658 mAh) tapo antras. Išvada – kartais skaičiai meluoja.

 

 

Kas nepaskeitė?

Paviršius

Išmaniųjų paviršius – ir vėl stiklinis. Stiklinės nugarėlės pliusas gamintojui – lengviau dužta, daugiau taisymo, daugiau pinigų. Taip taip, suprantam, kad atrodo gražiau. Bet kur dingo praktiškumas? Kad ir koks kietas, naujoviškas ar atsparus smūgiams yra paviršius, tai vis tiek yra stiklas.

Taigi, kiek reiktų mokėti, jeigu dužtų ekranas arba telefono nugarėlė ir tai nebūtų garantinis atvejis? Pasirodo, Apple sumušė savo pačių rekordą – brangiausi ne tik šių metų telefonai, bet ir jų remontas. Štai remonto kainos taisant telefoną Apple autorizuotame servise:

 

Modelis

Ekrano keitimas

Kiti pažeidimai

iPhone XS Max

~399 EUR

641.30 EUR

iPhone XS

~345 EUR

591.30 EUR

iPhone X

345.60 EUR

591.30 EUR

iPhone 8 Plus

194.90 EUR

431.30 EUR

iPhone 8

177.10 EUR

381.30 EUR

iPhone 7 Plus

189.90 EUR

381.30 EUR

iPhone 7

172 EUR

351.30 EUR

Telefono remonto kainas pateikiame naudodamiesi oficialiai pateikta Apple ir autorizuoto serviso Lietuvoje MTTC infomacija.

Auksinis ar auskinis?

Naujieji įrenginiai bus siūlomi įsigyti standartinių spalvų – pilkos, juodos ir auksinės spalvos. iPhone XR modelį galėsite rinktis net iš 5 naujų spalvų – juodos, raudonos, geltonos, mėlynos ir koralo spalvos. Bet turbūt labiausiai bus verta pirkti auksinės spalvos, nes bent jau kaina tai tikrai kaip auksinio telefono. Gal tai ir yra Apple tikslas – telefono kainą prilyginti aukso luito kainai? Ir vėl tiems, kas negalės įsigyti telefoną, greičiausiai inksto parduoti nebeužteks, nes kaina dar labiau pakilo. Lietuvoje iPhone XS modelį galima įsigyti nuo maždaug 1179 EUR, o iPhone XS Max – nuo 1279 EUR. Na, o jeigu norėsite daugiau telefono atminties, pvz.: 512 GB, tai telefonai atitinkamai kainuos tik 1579 EUR ir 1679 EUR.
 

Funkcionalumas

 

 

Prie visų tų pačių telefono funkcijų, kurias jau žinome, Apple ir vėl pristatė Face ID (veido atpažinimo) funkciją. Būtent – ir vėl. Nieko naujo tame nėra. Tai jau buvo, tą matėme, tai tikrai neveikė taip, kaip buvo pristatinėjama, todėl vienintelė naujiena gali būti tik ta, kad šiemet Face ID pagaliau veiks. Bet jeigu neveiks – lauksim naujų metų ir naujo stebuklingai brangaus telefono.
 

Kamera

Mėgstančius įamžinti absoliučiai viską ir visada Apple tikrai nudžiugins. Naujoji iPhone XS Max kamera tikrai gerensė nei praeitų metų modelių. Nuotraukos natūralesnės ir ryškenės. iPhone telefonai visuomet pasižymėjo geromis kameromis, tačiau bent jau kol kas jos vis tiek dar neprilygsta profesionaliam fotoaparatui.
 

 

Ausinių lizdas

 

Staigmena! Apple vis dar nesugrąžino ausinių lizdo.

 

Palyginimas

Apžvelgus svarbiausius naujųjų telefonų aspektus, rekomenduojame iPhone X modelio savininkus neskubėti bėgti pirkti šių metų naujienų, o palukėti kitų arba dar kitų metų (arba dar kitų), kol Apple pristatys tikrai naują ir revoliucinį stebuklą, kuris tikrai tiek savo išore, tiek vidumi skirsis nuo savo praeitų modelių, todėl siūlome palyginti naująjį iPhone XS su iPhone X modeliu ir įsitikinti, kad nemeluojame.
 

iPhone XS Specifikacija

 

iPhone X

iPhone XS

EKRANAS

 

 

Ekrano įstrižainė

5.8 coliai

5.8 coliai

Rezoliucija

1125 x 2436 pikseliai

1125 x 2436 pikseliai

Pikselių tankis

459 ppi

459 ppi

Technologija

OLED

OLED

Ekrano ir korpuso santykis

82.35%

82.64%

KAMERA

 

 

Galinė kamera:

12 megapikselių

12 megapikselių

Blykstė

Quad LED

Quad LED

Diafragmos dydis

F1.8

F1.8

Pikselių dydis

1.22 μm

1.4 μm

Optinis priartinimas

2.0 x

2.0 x

Video įrašymas

3840x2160 (4K) (60 fps), 1920x1080 (1080p HD) (240 fps), 1280x720 (720p HD) (30 fps)

3840x2160 (4K) (60 fps), 1920x1080 (1080p HD) (240 fps), 1280x720 (720p HD)

Priekinė kamera

7 megapikseliai

7 megapikseliai

Ypatybės

High Dynamic Range mode (HDR)

High Dynamic Range mode (HDR)

DIZAINAS

 

 

Išmatavimai

5.65 x 2.79 x 0.30 coliai (143.6 x 70.9 x 7.7 mm)

5.65 x 2.79 x 0.30 coliai (143.6 x 70.9 x 7.7 mm)

Svoris

174 g

177 g

Medžiagos

Korpusas: stiklas

Detalės: nerūdijantis plienas

Korpusas: stiklas

Detalės: nerūdijantis plienas

Atsparumas

Vandeniui, dulkėms

Vandeniui, dulkėms

Sertifikatas

IP 67

IP 68

Biometrija

Veido atpažinimas

Veido atpažinimas

Spalvos

Pilka, sidabrinė

Auksinė, pilka, sidabrinė

PROGRAMINĖ ĮRANGA

 

 

Procesorius

Apple A11 Bionic APL1W72

Apple A12 Bionic Neural Engine APL1W81

 

Hexa-core, 2390 MHz, 64-bit, 10 nm

Hexa-core, 2490 MHz, 64-bit, 7 nm

GPU

Apple 3-core GPU

Apple 4-core GPU

Atmintis

3GB

4GB

Vidinė tapla

256 GB

512 GB

Operacinė sistema

iOS (12.x, 11.x)

iOS (12.x)

BATERIJA

 

 

Talpa

2716 mAh

2659 mAh

Greitas įkrovimas

USB Power Delivery

USB Power Delivery

Bekontaktis krovimas

Įdiegtas

Įdiegtas

Pokalbio laikas

~20 val.

~20 val.

Muzikos grojimas

~60 val.

~60 val.

Video rodymas

~13 val.

~14 val.

PRISIJUNGIMAS

 

 

Bluetooth

5.0

5.0

Wi-Fi

802.11 a, b, g, n, ac, dual-band

802.11 a, b, g, n, ac, dual-band

USB

Taip

Taip

Vietos nustatymas

GPS, A-GPS, Galileo, Cell ID, Wi-Fi positioning

GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, Cell ID, Wi-Fi positioning

1 Komentarai

Tomas:
2018/10/12, 05:10:32
Atsakyti

Debiliškesnio straipsnio senai nebuvau skaitęs. Pvz. “Stiklinės nugarėlės pliusas gamintojui – lengviau dužta”. Straipsnio autoriau, kelintoje klasėje nustojei lankyti fizikos pamokas? Bevielis pakrovimas ir metalas pakeistas stiklu. Jauti ryšį? Visa teisa apie straipsnio autoriu - tu niekada neturėjai telefono apie kurį įsisvaizduojo žinąs viską.

Komentarai