Titulinis
Krepšelis

Žaidimų ausinės

Žaidimų ausinės (gaming ausinės) - turbūt kiekvienas kompiuterinių žaidimų mėgėjas pripažins, kad be jų tiesiog neįsivaizduoja nei vieno žaidimo. Žaisti ir tik matyti vaizdą yra viena. Tačiau kaip pagyvėja visas veiksmas, kuomet galime girdėti ir mėgautis kiekvienu garsu. 

Kuo žaidimų ausinės skiriasi nuo kitų?

Dažnai galime sutikti žmones, kurie eina gatve, sportuoja arba tiesiog sėdi ir užsidėję dideles ausines klausosi muzikos. Lygiai taip pat mes matome, kaip įrašu studijose muzikos ir įgarsinimo profesionalai irgi dirba su panašiomis ausinėmis. Tačiau kuo gi jos skiriasi nuo tų, kurias mes dėvime žaisdami prie kompiuterio?

Tokios ausis dengiančios ausinės yra skirstomos į 3 tipus: paprastos, studijinės ir žaidimų.

Paprastos ausinės tai yra būtent tos, kurias matome ant praeivių ir kurios yra skirtos maloniam ir kokybiškam muzikos klausymuisi. Studijinės yra aukštesnės kokybės ausinės, naudojamos profesionalų muzikos įrašymui ar bet kokia kitam darbui įrašų studijoje. Nors ausinės žaidimams ir muzikai ir atrodo vienodai, tačiau žaidimų ausinės yra sukurtos taip, kad ne tik skleistų kokybišką garsą, tačiau pabrėžtų žaidimo malonumą.

Patogumas

Kaip ir bet kuris įrenginys, kurį mes naudojame, taip ir šios ausinės turi būti patogios. Yra keletas skirtingų dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš perkant, kad po to nereikėtų gailėtis. Štai keletas dalykų, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti:

  • Svoris. Ausinės žaidimams yra pakankamai didelės, todėl kartais jos gali būti pakankamai sunkios. Įsitikinkite, kad jų svoris Jus tenkins ir nevargins kaklo, net ir po itin ilgo jų naudojimo.
  • Forma. Rinkitės tokias ausines, kurių forma tiks Jūsų ausims. Dėl dizaino ypatumų, ausinės gali būti labai skirtingų ir specifinių formų, todėl pagalvokite ar Jums jos nebus per didelės ar per mažos.
  • Pagalvėlės. Tam, kad naudojimasis ausinėmis būtų kuo malonesnis, jose yra minkštos pagalvėlės, kurios neleis ausinėms nuspausti Jūsų ausis. Jeigu šie paminkštinimai yra padengti pigia ar nekokybiška medžiaga, pavyzdžiui labai plona dirbtine oda, tuomet po ilgo naudojimo ši medžiaga nuo pastovios trinties gali plyšti. Įvertinkite, kaip dažnai ir kaip ilgai planuojate naudotis žaidimų ausinėmis ir pagal tai atkreipkite dėmesį į šių pagalvėlių medžiagiškumą.

Ausinių lankelis

Labai dažnai ausinių žaidimams lankelis, jungiantis ausines, yra reguliuojamas. Tai yra todėl, kad mūsų visų galvos dydis skiriasi ir kad visi vienodai patogiai galėtume jomis naudotis, užtenka tik susireguliuoti šį lankelį. Esant galimybei rekomenduojame rinktis būtent tokias ausines, kad būtų pasiektas maksimalus patogumas.

Garso kokybė

Ar gali būti kas svarbiau už garso kokybę? Gal ir gali, bet šiose ausinėse tai yra tiesiog būtinybė. Vienas iš itin svarbių aspektų yra erdvinis garsas (Surround Sound). 

Ausinės turėdamos šią technologiją padės Jums jausti žaidimo erdvę, ir tai netgi gali pagelbėti Jums žaidimo eigoje. Priklausomai nuo žaidžiamo žaidimo, toks erdvinis garsas yra esminis, kuris net kartais gali nulemti Jūsų žaidimo baigtį.

Toks erdvinis garsas būna dviejų rūšių: realus ir virtualus. Realus erdvinis garsas sukuriamas ausinukuose esančių dinamikų dėka, kuomet jie visi dirba vienu metu taip sukuriant trimatį garsą. Virtualus erdvinis garsas yra sukuriamas Jūsų kompiuterio ir įdiegtos programinės įrangos dėka, todėl toks garsas suteiks Jums didesnę garso aplinką ir malonesnę žaidimų patirtį.

Kad puikia garso kokybe galėtumėte naudotis dar maloniau, dalyje ausinių yra įdiegta triukšmo slopinimo funkcija. Tai tokia funkcija, kuomet yra šalinami visi pašaliniai garsai, kurie sklinda ne iš dinamikų, o iš išorės. Jeigu šie garsai yra garsesni už Jūsų žaidimą, jie dažnu atveju labai trukdo ir erzina. 

Mikrofonas

Vienas svarbesnių skirtumų tarp ausinių žaidimams ir paprastų ausinių yra mikrofonas. Žaidimų ausinėse jis yra tam, kad žaidimo metu galėtumėte bendrauti su savo draugais ar komanda. Jeigu ausinėse mikrofono nėra, dažnu atveju jį tenka įsigyti atskirai bei statyti ant kompiuterinio stalo, kas gali trukdyti. Būtent todėl ausinės su mikrofonu žaidimams, kuomet mikrofonas jau yra integruotas, yra žymiai patogesnės.

Kai kurie žmonės gali teigti, kad atskiro mikrofono kokybė turėtų būti žymiai geresnė, negu integruotos ausinėse. Tačiau dabar, su taip toli pažengusiomis technologijomis, galima drąsiai sakyti, kad žaidimų ausinės su mikrofonu nė kiek nenusileidžia savo kokybe atskiriems mikrofonams. Nedvejodami pirkite ausines su mikrofonu vien dėl patogumo, kad nebutų papildomo laido ir nereikėtų galvoti, kaip jį patogiai padėti.

Pats mikrofonas ant ausinių reguliuojasi. Dažnai jį galima nuleisti, kad juo kalbėtis, o kai jis tampa nebereikalingas, tiesiog pakelkite jį vertikaliai, kad jis nebetrukdytų. Būna ir tokių modelių, kuomet mikrofoną galima vienaip ar kitaip paslėpti. Tai ne tik patogu, kuomet juo yra nesinaudojama, tačiau ir saugu, nes numetus ausines, mikrofonui nieko nenutiktų.

Laidinės ar belaidės?

Kaip ir dauguma šiuolaikinių ausinių, ausinės žaidimams būna tiek laidinės, tiek belaidės. Taip būna ir tokių variantų, kuomet jos gali veikti ir prijungus su laidu ir pakrautos be laido.

Laidinės ausinės niekada Jūsų nenuvils -tiesiog prijunkite jas prie kompiuterio ir naudokitės nesirūpindami, kad jos gali būti išsikrovusios. Belaidės ausinės žaidimams reikalauja šiek tiek daugiau rūpesčio. Su jomis ne taip paprasta, nes reikės visuomet pasirūpinti, kad jos būtų įkrautos. Tai kartais gali sukelti šiokių tokių nepatogumų, jeigu pamiršite jas įkrauti, bet žaidžiant su tokiomis ausinėmis Jums netrukdys absoliučiai joks laidas, todėl tai yra labai patogu.

Turbūt optimaliausias variantas yra kuomet ausinės gali veikti abiem būdais. Naudokitės bevielių ausinių privalumais, kuomet jos yra pilnai pakrautos, tačiau nevaržykite savęs ir nelaukite kol jos įsikraus - prijunkite laidą ir toliau tęskite Jūsų žaidžiamą žaidimą.

Kompaktiškumas

Nors kompiuteriniai žaidimai dažnai yra žaidžiami stacionariais kompiuteriais ir ausinės būna padėtos ant stalo, kartais gali tekti kur nors vežtis ausines su savimi.

Žaidimų ausinės nėra pats pigiausias aksesuaras, todėl jomis rūpintis, kad nesugestų ir nelūžtu yra pakankamai svarbus dalykas visiems naudotojams. Tam kad taip nenutiktų, ausinių gamintojai kai kuriuos modelius pradėjo gaminti taip, kad ausines būtų galima sulenkti. 

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad ausines, priklausomai nuo modelio, galima vienoje ar keliose vietose sulenkti ir taip jos kompaktiškai susilenkia. Tokių būdų jų transportavimas bet kur yra ne tik lengvesnis, tačiau ir saugesnis, todėl nebereikės jaudintis, kad kelionės metu joms kažkas nutiks. 

Kaina

Kartais gyvenime nutinka taip, kad brangesni daiktas nebūtinai būna geresnis. Neretai kaina yra užkeliama dėl gamintojo prekės ženklo, imantrios pakuotės ir t.t. Su ausinėmis, deja, bet tokių atvejų pasitaikys itin retai. Dažniausiai bus taip, kad gausite tokią kokybę, už kurią ir sumokėjote. 

Kuo daugiau papildomų funkcijų, kurios suteiks Jums maksimalų komfortą, tuo brangiau kainuos Jums šis įrenginys. Rekomenduojama prieš perkant įsivertinti, kurių funkcijų ir papildomų priedų Jums tikrai reikia, kad nepermokėtumėte už tai, kuo Jūs niekada nesinaudosite.

Dizainas

Žaidžiant bet kokį kompiuterinį žaidimą mes patys ausinių nematome, tačiau visi mes norime turėti gražius ir madingus daiktus. O jeigu mėgstate transliuoti savo žaidimus interneto platybėse (streaming), tuomet ausinių dizainas Jums yra dar svarbesnis.

Skirtingų formų, dydžių, spalvų, su įvairiausiais vienspalviais ir spalvotais apšvietimais ausinės atitiks kiekvieno žaidėjo skonį, bei padės atskleisti jo asmenybę.

Trūkumai palyginus su paprastomis ausinėmis

Nors žaidimams šios ausinės tinka kuo puikiausiai, tačiau kitiems veiksmams, pavyzdžiui tiesiog muzikos klausymuisi, jos gali būti nevisai tinkamos. Taip kaip žaidimų ausinės yra sukurtos būtent žaidimams žaisti, muzikos klausymas nebuvo pagrindinis faktorius jas kuriant. 

Šios ausinės dažnai gali neturėti aukšto dažnio reguliavimo kas yra itin svarbu norint susireguliuoti tinkamą garso kokybę muzikai klausyti. To visiškai nereikia žaidimas, todėl į tai neretai net neatsižvelgiama. To pasekoje, klausant muzikos, garsas gali atrodyti šiek tiek prislopintas.

Kaip išsirinkti tinkamiausias ausines?

Pirmiausiai išvardinkite sau ko būtent Jums reikia iš tokių ausinių. Kuriomis funkcijomis Jums planuojate naudotis dažnai, o kurių Jums visai nereikia? Kokio patogumo reikia ir norisi? Ar Jums reikalingos belaidės žaidimų ausinės ar su laidu? Galiausiai kiek ketinate išleisti pinigų šiam pirkiniui? 

Geriausios ausinės žaidimams bus tos, kurios maksimaliausiai patenkins Jūsų poreikius. Rinkitės tokias ausines, dėl kurių vėliau nesigailėsite, kad galėtumėte ne tik mėgautis kokybišku žaidimu, bet turėkite tokį įrenginį, kuris užtikrintai padės Jums laimėti kiekvieną žaidimo kovą.

Prekės kodas: 67544
Canyon Fobos GH-3 Gaming (CND-SGHS3A) ausinės suteiks aukštos kokybės garsą, kurį girdėsite visų žaidimų metu. Šios žaidimų ausinės tinkamas atradimas tiems žaidėjams, kurie siekia geriausios kokybės už protingą kainą. Fobos Gaming suteikia nuostabią žaidimų patirtį dėl savo šaunaus dizaino ir žemų ..
25,05€
Be PVM:20,70€
Prekės kodas: 78610
JOYROOM JR-HG1 Gaming ausinėms žaidimams su mikrofonu, 3.5 mm garso lizdu ir valdymo pultių yra puikios ausinės aplink ausis, nes per ilgas bandymų valandas buvo galima tinkamai subalansuoti ausinių garsą, todėl garsas yra aiškus ir stabilus. žemų ir aukštų tonų atveju.SavybėsReguliuojamas dydisPato..
35,72€
Be PVM:29,52€
Ausinės žaidimams Borofone BO100 Gaming Fun
Išparduota
Prekės kodas: 65823
Borofone turėdama ilgametę patirtį ausinių gamyboje pristatė savo pirmąsias žaidimams skirtas ausines BO100 Gaming Fun su Quantum Sound 50mm garsiakalbiais, kad užtikrintų neišdildomą žaidimų patirtį. Nepaisant to, kad šios žaidimų ausinės yra skirtos žaidėjams, tačiau jos nėra tokios sunkios kaip k..
23,72€
Be PVM:19,60€
Ausinės žaidimams Hoco W103 Magic Tour
Išparduota
Prekės kodas: 79396
Pristatome "Hoco W103 Magic Tour" žaidimų ausines! Šios nuostabios laidinės ausinės puikiai tinka žaidėjams, kurie nori mėgautis aiškiu, aukštos kokybės garsu ir nesiblaškyti dėl išorinio triukšmo. Ausinės turi visakryptį mikrofoną, kuris aiškiai girdi jūsų balsą net ir triukšmingoje aplinkoje. Turė..
18,32€
Be PVM:15,14€
Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (viso puslapių - 1)