Naujasis „Corning“ stiklas „Gorilla Glass Victus 2“ sukurtas taip, kad pagerintų kritimo našumą, todėl sumažėja tikimybė, kad telefonas bus sugadintas jį numetus. Bendrovė daugiausia dėmesio skyrė stiklo gebėjimui atlaikyti kritimą ant nelygių paviršių, tokių kaip asfaltas ir betonas, gerinimui.

"Corning" Stiklo ir operacijų tarybos padalinio viceprezidentas ir verslo direktorius Scottas Foresteris paaiškino, kas dedama į sustiprinto stiklo gamybą. Pasirodo, kad "tvirtas" iš tikrųjų yra kintantis tikslas, nes keičiasi patys telefonai. Tvirtumo poreikis keičiasi priklausomai nuo telefono tipo. Pavyzdžiui, telefonui, kuris turi būti atsparesnis dužimui, reikės kitokių grūdinimo metodų nei telefonui, kuris turi būti atsparus vandeniui.


Per pastaruosius ketverius metus išmanieji telefonai vidutiniškai tapo didesni ir sunkesni. Dėl to telefonas krisdamas gali patirti didesnę jėgą, kuri gali pažeisti ekraną arba korpusą.

Pagal rinkos paklausą telefonai su didesniais ekranais parduodami geriau nei kompaktiški įrenginiai. Taip yra todėl, kad dideli ir ploni telefonai yra linkę labai lankstytis, todėl dažnai gali būti pažeistas priekinės ir galinės telefono dalies stiklas.
Šiandieniniai išmanieji telefonai iš dalies sveria daugiau dėl didesnių ekranų. Didesni akumuliatoriai taip pat didina svorį, o medžiagos, pavyzdžiui, aliuminis ir plienas vietoj plastiko, taip pat didina svorį. Tikėtina, kad ši tendencija išliks ir toliau, nes gamintojai stengiasi kurti didesnius ir geresnius telefonus.

Metalas gali būti labai naudingas išmaniojo telefono korpuso patvarumui, nes dėl jo telefonas tampa standesnis ir sumažėja įtempimas, patiriamas stiklui atsitrenkus į žemę. Bendrovė "Corning" bendradarbiauja su gamintojais, siekdama optimizuoti vidinius konstrukcijos elementus, kad dar labiau padidintų telefono tvirtumą. Siekdama iliustruoti šią mintį, prieš kelerius metus ji išleido vaizdo įrašą, kuriame demonstruojama, kaip svarbu tinkamai paremti stiklą.

Komanda nustatė, kad dažniausiai ekranas sudūžta dėl nelygaus paviršiaus, o betonas ir asfaltas yra dažniausiai pasitaikantys nelygūs paviršiai, su kuriais naudotojai susiduria kasdieniame gyvenime. Siekdama patobulinti naujos kartos telefonus, bendrovė priima iš vartotojų sudužusius telefonus ir atidžiai juos ištiria, kad išsiaiškintų, dėl ko sudužo stiklas. Šios žinios panaudojamos tobulinant naujos kartos telefonus.


Lenkti ekranai tampa vis populiaresni, tačiau ar jie yra trapesni už plokščius ekranus? Ekspertų teigimu, smūgio žala yra tokia pati, nepriklausomai nuo to, ar smūgis tenka priekinei, ar išlenktai ekrano pusei. Tačiau, jei įvyktų incidentas, naudojant standų rėmą galima sumažinti įtrūkimo ir sudužimo riziką.

Išmaniųjų telefonų baterijos ir stiklas turi dar vieną sąsają. "Corning" siekia išlaikyti mažą atspindžio koeficientą, kad būtų išvengta atspindžių - jei aplinkos šviesa užgožia jūsų ekraną, iš karto reikia padidinti ryškumą. Tačiau taip eikvojama energija, o tai nenaudinga nei akumuliatoriaus veikimo trukmei, nei stiklui, nes tai gali reikšti didesnius ir sunkesnius akumuliatorius.

Vienas iš būdų kovoti su šia problema - sukurti stiklą, kuris neatspindi tiek daug šviesos. Taip ekranai būtų ryškesni, bet nesunaudotų tiek daug energijos, o tai leistų taupyti akumuliatoriaus veikimo laiką ir svorį.

Paklausta apie ekrano apsaugas. "Corning" nėra prieš jas, tačiau Foresteris sako, kad telefonai su "Gorilla Glass" stiklu sukurti taip, kad išsilaikytų ir be papildomos apsaugos, todėl apsaugos priemonės nėra būtinos.

Ekrano apsaugos priemonės nėra būtinos telefonams su "Gorilla Glass" stiklu, tačiau jos gali padėti apsisaugoti nuo įbrėžimų. "Corning" nėra prieš juos, tačiau Foresteris sako, kad telefonai su "Gorilla Glass" stiklu sukurti taip, kad išsilaikytų ir be papildomos apsaugos, todėl apsaugos priemonės nėra būtinos.

"Gorilla Glass Victus 2" sukurtas apsaugoti telefoną nuo įbrėžimų ir kitų nedidelių pažeidimų. Jei ieškote papildomo prietaiso apsaugos sluoksnio, ekrano apsauga gali būti tinkamas pasirinkimas. "Gorilla Glass Victus 2" nėra būtinas, tačiau jis gali padėti ilgiau išlaikyti naują telefono išvaizdą.