Daugelis žmonių neprisimena, kad pirmieji mobilieji telefonai Lietuvoje veikė pagal NMT-450, o ne šiandien naudojamą GSM standartą. Pirmasis Lietuvos judriojo telefono ryšio operatorius "Comliet" 1992 m. pradėjo teikti paslaugas pagal šį standartą.

Pirmieji mobiliojo ryšio telefonai buvo dideli ir sunkūs

Kaip vyresnio amžiaus įmonių savininkai mėgsta pasakoti apie savo senuosius mobiliuosius telefonus - "Comliet" siūlė "plytas" "Nokia 440" arba "Maxon", kurie buvo labai gremėzdiški ir sunkiai nešiojami - jų skambučių ir paslaugų kainos taip pat buvo labai didelės. Be to, tuo metu buvo labai mažai vartotojų. 1992 m., kai "Comliet" pirmą kartą pradėjo veikti Lietuvoje, vienintelis jos klientas buvo oro linijų bendrovė SAS. Tų pačių metų pabaigoje operatorius turėjo 300 abonentų, o 1993 m. - beveik 1400. Toks buvo tuometinis mobiliojo ryšio naudojimo mastas.


Kadaise "Comliet" telefonai buvo laikomi statuso simboliu. Kai kurie modeliai atrodė kaip maži lagaminai, o kiti buvo tokie dideli, kad netilpo į kišenę. Prisimenu, kaip mano draugas visada nešiojosi "Comliet" telefoną krepšyje ir persimesdavo jį ant peties, kai jam reikėdavo laisvų rankų.

Pirmieji mobiliojo ryšio telefonai buvo gana primityvūs ir daugelis žmonių galvojo, kad jie niekada neprisijungs prie populiarios technologijos. Tačiau laikui bėgant jie tapo saugesni, lengvesni ir labiau suderinami su įvairiomis programomis bei aparatūra. Dabar mobiliojo ryšio telefonai yra įperkami daugeliui asmenų ir jie tampa vis populiarėjantis prietaisas. Tačiau kyla klausimas: kaip atrodė pirmieji mobiliojo ryšio telefonai? Žemiau pateikiame keletą įdomių faktų apie tai, kaip buvo išrastas pirmasis mobilusis telefonas bei jo raida per pastaruosius kelerius dešimtmečius.

Pirmieji mobilieji telefonai buvo neįtikėtinas inžinerijos pasiekimas. Jie buvo dideli ir daug sunkesni už bet kurį šiandien naudojamą telefoną. Jie ne tik reikalavo didelių finansinių investicijų, bet ir pasižymėjo prastu ryšiu, todėl skambučiai nutrūkdavo netinkamu metu. Nepaisant jų trūkumų, šie pirmieji mobilieji telefonai buvo neįtikėtinai populiarūs ir suteikė žmonėms galimybę palaikyti ryšį keliaujant. Nors nuo to laiko telefonų estetika labai pasikeitė - šiais laikais galima rasti plonų, puikiai į kišenes telpančių modelių - patogumas skambinti, kad ir kur būtumėte, per visą istoriją buvo neįkainojamas. Mobiliųjų telefonų naudojimas palengvino gyvenimą visame pasaulyje - nuo verslo sandorių iki skubios pagalbos.

  • Pirmieji mobilieji telefonai buvo pagrįsti NMT-450 standartu
  • Jie buvo dideli ir sunkūs, todėl daugelis žmonių manė, kad jie niekada neprisijungs prie populiarių technologijų
  • Laikui bėgant jie tapo saugesni, lengvesni ir labiau suderinami su įvairiomis programomis ir technine įranga
  • Dabar mobilieji telefonai yra įperkami daugeliui asmenų ir jie tampa vis populiaresniu prietaisu


Mobilieji ryšiai tuo metu buvo naujas ir nepažįstamas technologijų elementas

Nedaugelis dalykų pasaulyje padarė tokią revoliuciją mūsų gyvenime kaip mobilusis ryšys. Iki mobiliųjų technologijų atsiradimo skambinti kam nors per atstumą visada buvo nepatogu ir brangu. Pokalbiai vykdavo tik fiksuotojo ryšio linijomis arba analoginiais signalais. Tačiau sukūrus belaidžio ryšio tinklus, staiga žmonės galėjo kalbėtis nesirūpindami kabeliais ar sudėtinga įranga. Mobilieji telefonai labai greitai išpopuliarėjo ir daugeliui žmonių tapo vieninteliu būdu palaikyti ryšį su šeima ir draugais dideliais atstumais. Buvo metas, kai mobilusis ryšys buvo naujas ir nepažįstamas technologinis elementas, tačiau jis greitai tapo kasdienio gyvenimo dalimi. Šiandien beveik kiekvienas žmogus vienaip ar kitaip palaiko ryšį išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu - tai liudija, kaip toli pažengėme nuo tų laikų! Vos per kelis dešimtmečius ši technologija tapo neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalimi.

Dabar mes esame pripratę prie mobiliųjų telefonų ir jais naudojamės kasdien

Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be mobiliųjų telefonų. Jais pasikliauname beveik visur - nuo žinučių rašymo ir fotografavimo iki dienotvarkės tvarkymo ir transliacijos paslaugų. Jie praktiškai tapo mūsų pačių pratęsimu, todėl neretai galima pamatyti žmones, kurie visur naudojasi telefonais. Lengva pamiršti, kaip greitai prisitaikėme prie šių prietaisų; vos prieš kelis dešimtmečius turėti mobilųjį telefoną buvo negirdėtas dalykas, o dabar dauguma namų ūkių tarpusavyje turi po kelis mobiliuosius prietaisus. Be to, mobiliosios technologijos ir toliau sparčiai tobulėja, o naujos programos ir atnaujinimai pasirodo, atrodo, kiekvieną savaitę. Nors palaipsniui šiuos patobulinimus galime priimti kaip savaime suprantamą dalyką, stebėtina, kaip greitai dėl mobiliųjų telefonų atsiradimo pasikeitė mūsų gyvenimas. Šiandien yra begalė būdų, kaip galime pasinaudoti šia svarbia technologija - nuo maisto užsakymo internetu iki žingsnių sekimo treniruočių metu. Laikui bėgant ir toliau bus daugybė būdų, kaip išnaudoti mobiliųjų telefonų galimybes ir dar labiau palengvinti gyvenimą!


Mobilieji telefonai tapo neatsiejamu mūsų gyvenimo elementu

Mobilieji telefonai greitai tapo svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Jais naudojamės bendraudami, pramogaudami ir net tvarkydami reikalus - viskas vienu mygtuko paspaudimu. Jais lengviau palaikyti ryšį su draugais ir šeima, kad ir kur būtume. Mobiliuosius įrenginius taip pat naudojame laisvalaikio pramogoms, pavyzdžiui, žaidimams ir vaizdo įrašų transliacijai. Be to, naudodamiesi naudingomis programėlėmis, kurios realiuoju laiku informuoja apie naujienas, orus, eismą ir kt., galime sekti, kas vyksta aplink mus. Net ir asmeniniame gyvenime jos puikiai padeda prisiminti svarbius susitikimus ir užduotis, naudodamos patogius priminimus ir kalendoriaus pranešimus. Apskritai nesunku suprasti, kodėl mobilieji telefonai tapo tokia visur paplitusia technologija - jie iš tiesų palengvina ir paįvairina gyvenimą. Tobulėjant technologijoms šie patogūs įtaisai gali tapti tik dar naudingesni!

Sunku įsivaizduoti gyvenimą be mobiliųjų telefonų. Jais naudojamės beveik visur - nuo žinučių rašymo ir fotografavimo iki dienotvarkės tvarkymo ir transliacijos paslaugų. Jie praktiškai tapo mūsų pačių pratęsimu, todėl neretai žmonės visur naudojasi telefonais. Lengva pamiršti, kaip greitai prisitaikėme prie šių prietaisų; vos prieš kelis dešimtmečius turėti mobilųjį telefoną buvo negirdėtas dalykas, o dabar dauguma namų ūkių turi po kelis mobiliuosius prietaisus. Be to, mobiliosios technologijos ir toliau sparčiai tobulėja, o naujos programėlės ir atnaujinimai pasirodo, regis, kiekvieną savaitę. Nors palaipsniui šiuos patobulinimus galime priimti kaip savaime suprantamą dalyką, stebina, kaip greitai mūsų gyvenimas pasikeitė dėl mobiliųjų telefonų atsiradimo. Šiandien yra daugybė būdų, kaip galime pasinaudoti šia svarbia technologija - nuo maisto užsakymo internetu iki žingsnių sekimo treniruočių metu! Laikui bėgant ir toliau bus daugybė būdų, kaip kuo geriau išnaudoti mobiliuosius telefonus ir dar labiau palengvinti gyvenimą!